8 kaštieľov a zámkov pre rozprávkovú svadbu na strednom Slovensku

Plánujete svadbu na strednom Slovensku a hľadáte rozprávkový zámok alebo kaštieľ, v ktorom sa odohrá váš svadobný deň? Prezrite si zoznam kaštieľov a zámkov na strednom Slovensku, ktoré sú otvorené a poskytujú svoje priestory pre oslavy výnimočných udalostí. 

Ešte viac takýchto romantických miest ponúka západné Slovensko, a preto sme pre vás pripravili zoznam všetkých kaštieľov a zámkov na svadbu aj zo západného Slovenska.

Hotel Villa Nečas

Historický hotel z 18. storočia sa nachádza len 5 minút od centra Žiliny. Hotel Villa Nečas má vhodné priestory pre rôzne typy spoločenských udalostí v interiéri aj exteriéri. Event room Villy Nečas umožňuje flexibilne usporiadať sedenie a miestnosť je zároveň prepojená s dvomi letnými terasami, vďaka čomu dokáže hostiť súčasne až 200 ľudí. V podzemnom priestore sa nachádza jedinečná vinotéka s tehlovými klenbami, ktorá je vhodná na organizovanie školení, seminárov, prezentácií, ale aj súkromných eventov. Hneď vedľa hotela stojí čarovná kaplnka Panny Márie, v ktorej sa organizujú cirkevné obrady počas letných mesiacov si oslavu môžete vychutnať pod holým nebom v upravenom zelenom parku v areáli hotela.

Villa-necas

Park hotel Kaštieľ Mošovce

Kaštieľ Mošovce s 300 ročnou históriou sa nachádza len na skok od Turčianskych Teplíc v krásnom horami obklopenom prostredí. Kulisu kaštieľa dotvára anglický park, ktorý patrí medzi najväčšie parky na strednom Slovensku. Samotný kaštieľ a jeho okolie je chráneným areálom a kultúrnou pamiatkou. Hotel ponúka interiérové a exteriérové priestory pre usporiadanie romantických svadieb, firemných akcií, seminárov či súkromných osláv. K dispozícii sú aj konferenčné miestnosti a  v pivničných priestoroch sa nachádza prekrásna vináreň s 9 metrov hlbokou studňou.

kastiel-mosovce

Chateau Gbeľany

Prepychový hotel v barokovom kaštieli s modernou prístavbou nájdete len 9 km od Žiliny v obci Gbeľany. Je situovaný uprostred nádherného anglického parku. Kaštieľ ponúka niekoľko priestorov pre slávnostné udalosti. V závislosti od počtu hostí môžete oslavovať v niektorom z historických salónikov, v reštaurácii Belene, ktorá ponúka výhľad do nádvoria a parku alebo v štýlovej vinárni. Pre obchodné stretnutia, školenia alebo workshopy je k dispozícii aj konferenčná sála.

Chateau-gbelany

Zámocký hotel Galicia Nueva

Renesančno-barokový zámok Galicia Nueva sa nachádza v pokojnej lokalite na juhu stredného Slovenska len 8 kilometrov od mesta Lučenec. Haličský zámok spolu s parkom sú zapísané v zozname národných kultúrnych pamiatok celoslovenského významu a v roku 2019 získal označenie najromantickejšieho historického hotela v Európe. Zámocká dvorana Arcadia s prestrešením zo skla je ideálna pre veľké slávnosti, ako sú plesy, koncerty alebo poslúži aj ako krásna tanečná sála. Pre komorné udalosti sú vhodné menšie salóniky alebo vináreň Nicolaus s letnou terasou, z ktorej je nádherný výhľad na široké okolie až na Nízke Tatry. Nechýba ani zámocká svadobná kaplnka a príjemné prostredie zámockého parku s rybníkom.

Galicia-nueva-zamok

Zámocký hotel The Grand Vígľaš

Okúsiť pocit pobytu na zámku môžete neďaleko mesta Zvolen v obci Vígľaš v krásnom zámockom hoteli. V priestoroch hotela sa nachádza viacero sál v historickom štýle, menšie salóniky aj kongresové sály. V podzemných priestoroch nájdete vináreň, ktorá ponúka súkromie a ničím nerušenú atmosféru. Vináreň je vhodná predovšetkým na menšie rokovania, porady, workshopy alebo školenia. Pre svadobný obrad je ideálna gotická kaplnka, rytierska sála alebo vnútorné nádvorie zámku.

the-grand-viglas

Kaštieľ Krasňany

Kaštieľ Krasňany sa nachádza v blízkosti Žiliny a napriek tomu, že je situovaný v centre obce Krasňany, ruch obce nepocítite. Kaštieľ ponúka na oslavy priestory divadelnej sály, historickú jedáleň, kaplnku na sobášne obrady a priestory vínnej pivnice. Priamo pri kaštieli sa rozprestiera park s jazierkom, ktorý sa dá tiež využiť na sobášne obrady, hostinu alebo fotografovanie.

kastiel-krasnany

Zámocký hotel Chateau GrandCastle

Hrad a kaštieľ GrandCastle sa nachádza v Liptovskom Hrádku a je ideálnym miestom na organizovanie pracovných, spoločenských či súkromných podujatí. V priestoroch 400-ročného zrekonštruovaného kaštieľa sa nachádzajú tri atypické spoločenské miestnosti, ktoré sú vhodné na organizovanie firemných akcií, menších konferencií, team-buildingových aktivít, či aukcií a výstav. Všetky tri sály sú vzájomne prepojené. K dispozícii je aj hradné nádvorie a záhrada, ktorá sa rozprestiera okolo celého kaštieľa. Zorganizovať rôzne eventy a posedenia je možné aj v reštaurácii Magdalena Zai a v priľahlom priestore – Pavilióne – v podobe zimnej záhrady.

chateau-grand-castle

Kaštieľ Záturčie

Národná kultúrna pamiatka Kaštieľ Záturčie bol pôvodne kostolom, ktorý sa začal stavať v roku 1640. Na sklonku 19. storočia bol prestavaný na kaštieľ a o storočie neskôr, v roku 2002, bol prestavaný na reštauráciu, ktorá poskytuje priestor pre rodinné oslavy, svadobné hostiny a posedenia. Zároveň ponúka aj ubytovanie a k dispozícii je aj záhrada s terasou a výbavou na grilovanie.

kastiel-zaturcie

Našli ste svoje ideálne miesto na svadbu? Každý kaštieľ či zámok má svoje špecifické čaro, no o historický nádych a romantickú atmosféru na týchto miestach nebude núdza. Celkovú atmosféru na mieste vie perfektne podčiarknuť správne osvetlenie miestností a, samozrejme, skvelá hudba a s tým vám veľmi radi pomôžeme.

Prejsť na ponuku

V prípade, že nesúhlasíte so zverejnením vašej fotografie v tomto článku / na tejto webovej stránke, kontaktujte nás.

DJ a zábava na Vašu oslavu ešte dnes +421 904 968 405

© 2023 Mojdj.sk. Všetky práva vyhradené.