Halíč, okres Lučenec

Zámocký Hotel Galicia Nueva

Zámocký hotel Galicia Nueva sa nachádza v pokojnej lokalite na juhu stredného Slovenska, len 8 kilometrov severne od mesta Lučenec, na skok od štátnej hranice s Maďarskou republikou.

pozrite si ukážku

O lokalite

Haličský zámok a park sú zapísané v zozname národných kultúrnych pamiatok celoslovenského významu. Svoje brány otvoril v roku 2016 a vyslúžil si označenie najromantickejšieho historického hotela v Európe v roku 2019. Ubytovanie má kapacitu 108 lôžok v 50 izbách a apartmánoch so zariadením reprezentujúcim rôzne historické a umelecké slohy.

Renesančno-barokový zámok ponúka niekoľko priestorov pre usporiadanie rôznych výnimočných udalostí. Zámocká dvorana Arcadia je ideálna pre veľké slávnosti, ako sú plesy, koncerty alebo poslúži aj ako krásna tanečná sála. Tvorí jedinečný centrálny priestor spájajúci prvky pôvodnej architektúry s moderným prestrešením zo skla. Pre komorné udalosti sú vhodné menšie salóniky alebo vináreň Nicolaus s letnou terasou, ktorá poskytuje miesto na sedenie pre 40 hostí a nádherný výhľad na široké okolie až na Nízke Tatry. Zatúlať sa môžete aj do historickej knižnice a páni určite radi zablúdia do Piper klubu.

Prvotriedne gastronomické služby ponúka zámocká reštaurácia Rosalia, kaviareň Arcadia či Bar Kupola na najvyššom poschodí, kde nájdete príjemné posedenie v útulnom strešnom priestore pre 20 ľudí. Nechýba ani autentická zámocká svadobná kaplnka.

Oddýchnuť si môžete v priestoroch wellness centra s bazénom, saunami, masážami a vírivou vaňou. Krásu a pokoj okolitej prírody si môžete vychutnať v zámockom parku a lesoparku s rybníkom. Nájdete tam zámocký altánok, zámockú mini farmu či menšiu zámockú pláž. Pre aktívnejších sú určené tenisové kurty, člnkovanie na rybníku a dokonca profesionálny rybolov.

Highlighty lokality

Súčasť národnej kultúrnej pamiatky. Pokojné prostredie v prírode s výhľadom zo strešnej terasy na široké okolie až na Nízke Tatry.

Typ udalosti

Svadba, firemná akcia, konferencia, súkromná oslava, promócie, ples, koncert

Priestory

Hlavná sála – dvorana, dva salóniky, reštaurácia, vináreň

Kapacita

Od 20 do 400 hostí

Ubytovanie

Áno, 108 lôžok v 50 izbách a apartmánoch

Vybavenie

Tanečná sála
Svadobná kaplnka
Ubytovanie
Reštaurácia Rosalia
Vináreň Nicolaus
Bar Kupola
Strešná terasa
Piper Klub
Zámocký park
Wellness (bazén, sauny, masáže, vírivá vaňa)

Aktivity

Tenisové kurty
Člnkovanie na rybníku
Profesionálny rybolov
Zámocká mini farma
Zámocká pláž

Kontakt

Mám otázku k lokalite

  Pozrite si našu ponuku

  Objavte ďalšie lokality

  Hotel Amade Chateau | Vrakúň

  President Hotel Montfort | Tatranská Javorina

  Hotel Gino Park Palace | Považská Bystrica

  Reštaurácia a penzión Zwicker | Prešov

  Residence Hotel & Club | Donovaly

  Chateau Grand Bari | Veľká Bara

  Pozrite si všetky lokality

  Svadba na zámku

  Zažite romantickú svadbu na zámku na strednom Slovensku. Zámok Galicia Nueva v Haliči je ideálne miesto na svadbu ako z rozprávky. Nachádza sa v pokojnom prostredí len na skok od mesta Lučenec. Okolitá príroda, krásne výhľady a historická atmosféra vytvoria pre vašu svadbu nádhernú scenériu.

  Miesto na oslavu

  Hľadáte dokonalé miesto pre vašu oslavu? Zámocký hotel Galicia Nueva na strednom Slovensku je skvelým miestom pre akúkoľvek slávnostnú udalosť. Či už chystáte svadbu, svadobné fotenie, firemnú akciu, koncert, alebo ples, na zámku Galicia Nueva nájdete vhodné priestory pre všetky typy udalostí.

  Spojte sa s nami

  Sledujte naše sociálne siete

  Časté otázky