Vrakúň, okres Dunajská streda

Hotel Amade Chateau

Romantický boutique hotel Amade Chateau je situovaný približne 50 km od Bratislavy na Žitnom ostrove v obci Vrakúň.

pozrite si ukážku

O lokalite

Luxusný päťhviezdičkový hotel Amade Chateau sa nachádza na Žitnom ostrove, mieste pokoja a pohody. Žitný ostrov, kedysi označovaný ako „Zlatá záhrada“, sa považuje za najväčší riečny ostrov Európy s množstvom horúcich prameňov a úrodnou čiernou zemou.

Zámok bol postavený v romantickom štýle Ľudovíta VI. v období francúzskeho romantizmu a rokoka, a to sa podpísalo aj na dizajne hotela. Boli to obdobia, kedy bolo všetko zveličené a príliš zdobené, keď aj kríky v parku museli rásť odlišne od ich prirodzeného tvaru. Život v tomto období bol bohatý a pestrý, plný ozdôb, akoby všetko bolo potiahnuté ružovou cukrovou polevou. Každý kút kaštieľa evokuje sladkosť zašlých čias, no všetko je prikryté rúškom elegancie. Hotel má 30 elegantne zariadených luxusných izieb – 20 izieb a 10 apartmánov. Každá izba aj apartmány sú navrhnuté originálnym spôsobom, zdobené ručne maľovanými tapetami, ručne tkanými prikrývkami a s rôznymi dekoráciami. Izby a apartmány sú umiestnené v hlavnej budove a vo vedľajších budovách.

V prednej časti kaštieľa sa rozprestiera záhrada s vodnými fontánami. Vo vstupnej hale sa nachádza Amade Lobby bar, kde si užijete pokoj a maximálne pohodlie pri krbe. Vstupná hala má priamy prístup na krytú terasu a ku krásnemu anglickému parku. Čínsky salónik zariadený s jemnou eleganciou je ideálny pre obchodné a rodinné podujatia s menším počtom účastníkov. Je to vhodné miesto pre stretnutie s dôrazom na maximálne súkromie. Kapacita salónika je 12 osôb.

Pre účely konferencií či školení sú k dispozícii dva salóniky, ktoré je možné spojiť dokopy a rozšíriť tak celkovú kapacitu až na 100 osôb. Salóniky ponúkajú flexibilný zasadací poriadok. V hoteli sa nachádza aj Cigar room, ktorý nie je určený len pre pánov, aj keď mužské motívy v jej dizajne jednoznačne dominujú. Prevládajú tu tmavé prvky, tapety evokujúce poľovačku, kárované závesy či kazetový strop.

Reštaurácie Kukkónia a Pompadour ponúkajú jedlá len zo surovín dodávaných miestnymi poľnohospodármi. Hotel sa môže pochváliť vlastnými zeleninovými a ovocnými sadmi, bylinkovou záhradkou a vlastnou súkromnou farmou. Reštaurácia Kukkónia má zároveň priamy prístup do parku.

Hotelové Wellness a spa centrum ponúka širokú škálu služieb. Využiť môžete vnútorný relaxačný bazén a vonkajší plavecký bazén alebo vírivku. Pre tých najmenších je tu aj detský bazén. Vo Wellness centre nájdete aj Wellness bar a v letných dňoch funguje pri bazéne aj vonkajší bar. Samozrejmosťou sú rôzne druhy masáží a sáun, kozmetické procedúry špeciálne aj pre mužov či dokonca arómaterapia. Špecialitou Wellness centra sú turecké kúpele Hamam postavené na základe návrhu rodených tureckých profesionálov. A aby bol zážitok ešte autentickejší možete si vychutnať vodnú fajku, shishu, a turecký čaj so sladkou baklavou.

Hotel ponúka tiež veľké množstvo rôznych zážitkov a teambulidingových aktivít (viď zoznam nižšie).

Highlighty lokality

Luxusný boutique hotel situovaný na Žitnom ostrove – najväčšom riečnom ostrove Európy s množstvom horúcich prameňov.

Typ udalosti

Svadba, firemná akcia, konferencia, súkromná oslava, promócie

Priestory

Čínsky salóniky, László miestnosť, lobby bar, cukráreň, reštaurácia Kukkónia, reštaurácia Pompadour, cigar room, vínna pivnica, biliardová miestnosť, vonkajšia terasa, vonkajší Buddha bar, anglický park, zimná záhrada

Kapacita

Do 250 hostí

Ubytovanie

Áno, 20 izieb a 10 apartmánov

Vybavenie

Ubytovanie
Reštaurácia Kukkónia a Pompadour
Požičovňa bicyklov
Požičovňa vybavenia pre Nordic Walk
Tenisové kurty
Fitness centrum
Wellness (bazény, sauny, masáže, vírivá vaňa, hamam, kozmetické procedúry, arómaterapia)

Aktivity

Kino pod holým nebom
Popoludňajší čaj v indickom stane (v lete)
Piknik v parku
Shisha (v lete)
Biliard, tenis
Lukostreľba
Príprava čokolády a praliniek
Stredoveké večere
Poľovnícka večera
Nedeľný brunch
Ochutnávka kaviáru
Ryžovanie zlata
Člnkovanie
Jazda na koči
Prechádzka v Amade lese

Kontakt

Mám otázku k lokalite

  Pozrite si našu ponuku

  Objavte ďalšie lokality

  Hotel Amade Chateau | Vrakúň

  President Hotel Montfort | Tatranská Javorina

  Hotel Gino Park Palace | Považská Bystrica

  Reštaurácia a penzión Zwicker | Prešov

  Residence Hotel & Club | Donovaly

  Chateau Grand Bari | Veľká Bara

  Pozrite si všetky lokality

  Svadba v kaštieli

  Zažite romantickú svadbu v kaštieli na západnom Slovensku. Luxusný päťhviezdičkový boutique hotel Amade Chateau sa náchádza len 50 km od Bratislavy na Žitnom ostrove. Okolitá príroda, krásne výhľady a historická atmosféra vytvoria pre vašu svadbu nádhernú scenériu.

  Miesto na oslavu

  Hľadáte dokonalé miesto pre vašu oslavu? Hotel Amade Chateau na západnom Slovensku je skvelým miestom pre akúkoľvek slávnostnú udalosť. Či už chystáte svadbu, svadobné fotenie, firemnú akciu, školenie, obchodné stretnutie alebo súkromnú oslavu, v kaštieli Amade Chateau nájdete vhodné priestory pre všetky typy udalostí.

  Spojte sa s nami

  Sledujte naše sociálne siete

  Časté otázky